W dniach 20-25 lutego bieżącego roku odbyło się podsumowanie 23. Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną” w ramach 40. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu.  I nagrodę ex aequo zdobyła Wioletta Borkowska z pracowni wychowania przez sztukę przygotowana do konkursu przez Małgorzatę Strożek. Prace nagrodzone zostały zaprezentowane w Galerii  im. Andrzeja Niekrasza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Laureaci brali udział w warsztatach malarskich inspirowanych ekspresjonizmem abstrakcyjnym. Serdecznie gratulujemy!

 

       Kolejny sukces podopiecznej Małgorzaty Strożek to nagroda Aleksandry Łukaszewskiej zdobyta w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Etno- portrety - Kobieta w kulturach świata”. Uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie nagród odbyło się 10 marca 2018 r. w „Barbarze” we Wrocławiu a organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury- Krzyki. Gratulacje!

 

       Kolejna laureatka z pracowni wychowania przez sztukę to Lena Piotrowska, która zdobyła nagrodę w VI Sochaczewskim Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego „Kocham Polskę...Skarby Narodu”  w kategorii szkoły podstawowe. Fundatorem nagrody było Muzeum Narodowe w Gdańsku. Patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Gratulujemy!