Dnia 19 kwietnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży odbyły się obrady jury 9. Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Światłem Malowane”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas siódmych), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.   
Na konkurs nadesłano łącznie 335 prac z województwa pomorskiego.

Jury w składzie:

  1. Jacek Michałowski – artysta grafik, nauczyciel pracowni fotografii artystycznej Pałacu Młodzieży w Gdańsku, przewodniczący jury,
  2. Adam Warżawa – fotograf Polskiej Agencji Prasowej,
  3. Krzysztof Mystkowski – fotoreporter Kosycarz Foto Press/KFP,
  4. Wojciech Krakus – sekretarz – Dział Promocji, Edukacji i Animacji Kulturalnej Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

biorąc pod uwagę świat wydobyty z ciemności lub jasności, który najpełniej wyraża wrażliwość człowieka w postrzeganiu otoczenia przyznali miejsca:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY SIÓDME + GIMNAZJALNE

I nagroda         Jan Alwasiak - I Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego – Gdańsk, godło: Rzodkiewka (zdjęcia: „Tajemnica Lasu”, „Inwersja”, „Tunel”)

II nagroda        Rafał Remlajn - Szkoła Podstawowa nr 9 – Malbork, godło: Januszko (zdjęcia: „Skryte w zbożu”, „Odbicie”, „Ostatni blask”)

III nagroda       Aneta Kalinowska - Prywatna Szkoła Podstawowa PRYMUS – Kościerzyna,godło: Puszek2002 (zdjęcie: „Ciemna strona”)

IV nagroda       Tadeusz Węsierski - I Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO – Gdańsk, godło: Konrad (zdjęcie: „Zjawa”)

V nagroda        Marcel Świtoń - Szkoła Podstawowa nr 3 – Gdańsk, godło: BKRS (zdjęcie:„Armagedon”)

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I nagroda         Kinga Marczyńska - Powiatowy Zespół Szkół nr 4 – Wejherowo, godło:Bezimienna (zdjęcia: „Słoneczna Impresja”, „Siła czerwieni”, „Wiązka światła”)

II nagroda        Marta Bielińska - VIII Liceum Ogólnokształcące – Gdańsk, godło: Promyk (zdjęcia: „Morze możliwości”, „Gdańskie London Eye”)

III nagroda       Jakub Derron - Powiatowy Zespół Szkół nr 4 – Wejherowo, godło: Chmura (zdjęcie: 1, 2, 4)

IV nagroda       Zuzanna Gollnau - VI Liceum Ogólnokształcące – Gdynia, godło: Pigwa (zdjęcie: „Wszystko płynie”)

V nagroda        Paulina Tyszka - Powiatowy Zespół Szkół nr 4 – Wejherowo, godło: Młoda następczyni  (zdjęcie: „Balejaż świateł 1”, „Fontanna Blue”)

ZAKWALIFIKOWANO DO WYSTAWY

Julia Badzińska - „Rozgwieżdżone niebo”, „Zorza polarna”

Aleksandra Czapp - „Hipnotyczne przyciąganie” (cykl)

Amelia Drozdowska - „Wiatr we włosach”, „Pod czerwień a nad fiolet”

Agnieszka Figlon - „Każdy koniec poprzedza początek” (cykl)

Malwina Herold - „O zachodzie słońca”, „Ona i promienie słońca”

Michalina Herold - „Ognistym szlakiem”, „Zabawa światłem”

Jan Janiszewski - „Być albo nie być”

Karolina Kędzierska - „Barwy morza”, „Kałuża”

Maksymilian Kostewicz - „Świerk światłem malowany”, „Świetlna spirala”

Wiktoria Lewa - „Przekazywanie energii”

Wojciech Mieczkowski - „Miłość rozjaśnia mrok”, „D jak doświadczenie”, „Magia świąt”, „Wariacje świetlne”

Marek Mokrzyński - „Sylwestrowe rozświetlanie”

Julia Narkun - „Dookoła światła”

Natasza Narojczyk - „Gwiezdna droga”, „Salto”

Adam Pempkowiak - „Źródło energii”, „Malarstwo - technika świetlna”

Mieszko Raczyński - „Eliksir życia”

Weronika Rigga - „Próżnia”, „Magiczna czara”

Zofia Sobolewska - „Marysia”, „Światła ulicy”

Tomasz Julian Szcząchor - „Artystka z natury”, „Prędkość światła”

Magdalena Wika - „Na polanie”

Mateusz Wilczewski - „To co dobre”, „Zima, zima, zima”

Wszystkich laureatów konkursu serdecznie zapraszamy na galę wręczenia nagród dnia 24 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.oo,   
do Pałacu Młodzieży w Gdańsku, przy ul. Ogarnej 56.