Dnia 18 stycznia 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyły się obrady jury 5. Miejskiego Konkursu PlastycznegoZimowe Zabawy”. Konkurs przeznaczony był  dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat z miasta Gdańska. Nadesłano 295 prac w czterech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12lat.

Jury w składzie:

Małgorzata Bogut  - wicedyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

Anna Rutkowska – nauczyciel plastyki Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

Małgorzata Strożek -  nauczyciel plastyki Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematyki i techniki wykonania pracy, pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu,  samodzielność wykonania, estetykę pracy, przyznało 31 równorzędnych nagród we wszystkich kategoriach:


Kategoria 3-4 lata

  1. Zosia Brzezińska - Przedszkole nr 54 „Fantazja” w Gdańsku
  2. Tymon Namiotko  - Przedszkole nr 54 „Fantazja” w Gdańsku
  3. Marcin Zemlak - Przedszkole Samorządowe nr 87 w Gdańsku


Kategoria  5-6 lat

  1. Sara Wilczyńska  – Przedszkole nr 82 w Gdańsku
  2. Oliwia Lewandowska – Przedszkole nr 1 w Gdańsku
  3. Weronika Matuszewska-Stankiewicz - Przedszkole nr 24 w Gdańsku
  4. Eliza Pawlak  - Przedszkole nr 24 w Gdańsku
  5. Maja Brzezińska - Przedszkole nr 54 „Fantazja” w Gdańsku
  6. Szymon Szenfer  - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gdańsku
  7. Timofiei Czernow - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gdańsku
  8. Natalia Dec - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  9. Hubert Muczyński - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  10. Kinga Anolik - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  11. Kornelia Brzeska - Szkoła Podstawowa nr 15


Kategoria 7-9 lat

  1. Mateusz Rutkowski  – Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku
  2. Anna Szostek - Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku
  3. Aleks Żółciak  - Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku
  4. Marika Radzka  - Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku
  5. Milena Kuszka - Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku
  6. Sonia Dułak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  7. Zuzanna Lewandowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  8. Józef Malik  - Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku
  9. Zofia Sterlingow  - Szkoła Podstawowa nr 52 w Gdańsku
  10. Sandra Heldt - Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdańsku
  11. Łucja Azarewicz   - Szkoła Podstawowa nr 19 w Gdańsku
  12. Wojciech Gajewski - Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku


Kategoria 10 - 12 lat

  1. Weronika Ratowska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsku
  2. Wiktoria Patałuch - Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku
  3. Maria Białas - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Gdańsku
  4. Teresa Olesz  - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Gdańsku
  5. Anastazja Pryszczewska - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Gdańsku


Zapraszamy na galę wręczenia dyplomów i upominków dnia 23 stycznia, godzina 17.00, sala 22 w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, ul. Ogarna 56.


Serdecznie gratulujemy Laureatom!