Dnia 16 października 2017 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyły się obrady jury 4. Gdańskiego Konkursu PlastycznegoOwoce i Warzywa – jem to, co smaczne i zdrowe”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat z miasta Gdańska. Nadesłano 404 prac w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12lat. Celem konkursu było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, wspieranie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej oraz promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dzieci. W konkursie łącznie udział wzięło udział 404 uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie:

Małgorzata Bogut - wicedyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
Iwona Kornacka – nauczyciel plastyki Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
Ewa Sobolewska - dekorator Pałacu Młodzieży w Gdańsku

biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematyki i techniki wykonania pracy, pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu, samodzielność wykonania, estetykę pracy, przyznało nagrody i wyróżnienia:


KATEGORIA 3-4 LATA:

I miejsce                               Julia Chrapkowska                       Przedszkole nr 83    
I miejsce                               Bianka Narloch                              Przedszkole nr 83    
II miejsce                              Nina Adamska                                Przedszkole nr 31
III miejsce                             Marysia Glejzer                             Przedszkole nr 42    

KATEGORIA 5-6 LATA:

I miejsce                               Natalia Wilczewska                      Przedszkole nr 87
II miejsce                              Wiktor Bobrowski                         SP nr 1           
III miejsce                              Karol Butrymowicz                    SP nr 61        
Wyróżnienie                         Dobrawa Baczyńska                  Przedszkole nr 82     
Wyróżnienie                        Natalia Dec                                      SP nr 1
Wyróżnienie                         Klara Joskowska                            Przedszkole nr 82     

KATEGORIA 7-9 LATA:

I miejsce                                 Emilia Dobrzańska                      SP nr 52         
II miejsce                                Patrycja Rzepczyńska                SP nr 1           
III miejsce                               Ania Sołowiej                                 SP nr 58         
Wyróżnienie                         Marika Głowacka                          SP nr 4           
Wyróżnienie                          Klaudia Engler                               SP nr 4

KATEGORIA 10-12 LATA:

I miejsce                                 Oliwia Bąkowska                         SP nr 52
I miejsce                                Aleksandra Krawczykiewicz     SP nr 79         
II miejsce                                Anna Piętka                                     SP nr 52
III miejsce                               Natalia Włoch                                 SP nr 52
Wyróżnienie                          Dominika Chorobińska              SP nr 26         
Wyróżnienie                          Liliana Niemczyk-Szyszka       SP nr 52

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w dniu 24 października o godz. 17.00 w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, ul.Ogarna 56, sala 22.